SKU:
70-1804
Sold out
Jaylec - Str 24 Volts 11Th Mercedes Actros Truck
$559.10
$559.99
Unit price
/
Unavailable
Low Stock: Call to Confirm
Tax included
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 24V |
| Kilowatt | 6.2kW |
| Number of Teeth | 11T |
| Pinion Diameter | 41mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 48mm |
| Flange Diameter | 92mm |
| Mount Hole Center to Center | 127 x 127 x 127mm |
| Mount Hole Diameter | 13mm |
| Overall Length | 398mm |
| Oil Sealed | |
| Series | EV |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | INTERNAL |
| Weight (Kg) |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
