SKU:
70-6720
Sold out
Jaylec - Str 12 Volts 10Th Ccw Onan
$748.60
$748.99
Unit price
/
Unavailable
Low Stock: Call to Confirm
Tax included
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 2.2kW |
| Number of Teeth | 10T |
| Pinion Diameter | 40mm |
| Rotation | CCW |
| Pinion at Rest | |
| Flange Diameter | 82mm |
| Mount Hole Center to Center | 102mm |
| Mount Hole Diameter | 10mm- 12mm |
| Overall Length | 213mm |
| Oil Sealed | |
| Series | OSGR |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) | 6.0kg |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.

