SKU:
70-8578
Sold out
Jaylec - Starter Toyota Prado 3.0L Dsl Prado Hilux 10Th 1Kd-Ftv 1Kd
$298.00
Unit price
/
Unavailable
Low Stock: Call to Confirm
Tax included
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 2.2kW |
| Number of Teeth | 10T |
| Pinion Diameter | 38mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 18mm |
| Flange Diameter | 82mm |
| Mount Hole Center to Center | 130mm |
| Mount Hole Diameter | M12- 13mm |
| Overall Length | 233mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Cross-reference parts
- 2810030081 ,
- 2810030050 ,
- 2810030080 ,
- 2810030051 ,
- 2810067070
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
