SKU:
70-8123-1
Sold out
Jaylec - Starter Toyota 4.0L 1Gr Lc150 Lexus Prado Grj150 Gsj15 GGN25
$447.00
Unit price
/
Unavailable
Low Stock: Call to Confirm
Tax included
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.4kW |
| Number of Teeth | 10T |
| Pinion Diameter | 32mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 20mm |
| Flange Diameter | 75mm |
| Mount Hole Center to Center | 110mm |
| Mount Hole Diameter | M8 |
| Overall Length | 190mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) | 4.0kg |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
