SKU:
70-8123
Sold out
Jaylec - Starter Prado Hilux 2004 Grj120 12V Acr30R Acr50R 4.0L
$284.00
Unit price
/
Unavailable
Low Stock: Call to Confirm
Tax included
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Description
Description
70-8123 SLIGHTLY LONGER THAN O/E LOOSEN ENGINE MOUNT TO MAKE FITTING EASIER CAN USE 70-8123-2 OR 70-8123R SAME LENGTH AS O/E UNIT
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.4kW |
| Number of Teeth | 10T |
| Pinion Diameter | 32mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 20mm |
| Flange Diameter | 74mm |
| Mount Hole Center to Center | 112mm |
| Mount Hole Diameter | M10 |
| Overall Length | 180mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Cross-reference parts
- 2810031040 ,
- 281003104084
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
