SKU:
70-8761
Sold out
Jaylec - Starter Mit Fuso 8Ds9 24 Volts 13Th 8Dc9 8Dc10 8Dc11 Fv415
$851.60
$851.99
Unit price
/
Unavailable
Low Stock: Call to Confirm
Tax included
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 24V |
| Kilowatt | 5.0kW |
| Number of Teeth | 13T |
| Pinion Diameter | 55mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 60mm |
| Flange Diameter | 100mm |
| Mount Hole Center to Center | 136 x 119 x 119mm |
| Mount Hole Diameter | 13mm |
| Overall Length | 384mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) | 12.5 |
Cross-reference parts
- 1585263012 ,
- M002T30581 ,
- M2T30581 ,
- M2T41586 ,
- M3T33181 ,
- M2T49189 ,
- M2T30586 ,
- M002T42381 ,
- M002T49181 ,
- M003T33182 ,
- M002T30586 ,
- M2T41581 ,
- M003T33181 ,
- M003T33183 ,
- M003T29681 ,
- M002T49189 ,
- M3T33182 ,
- M2T49181 ,
- M3T33183 ,
- M3T29681 ,
- M002T41586 ,
- M002T30481 ,
- M2T30481 ,
- M002T41581 ,
- 3110080091 ,
- 31100A7303 ,
- 3100080X51000 ,
- 3110080X51 ,
- 3110073031 ,
- 3110080092 ,
- 3110073034 ,
- 3110080X51000 ,
- 3110073010 ,
- 3110073035 ,
- 3100080X51 ,
- 3110080094 ,
- 3110073036 ,
- 3110082C11 ,
- 3110073030 ,
- 3110073033
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
