SKU:
70-6065-1
Sold out
Jaylec - Starter Jeep Cherokee 3.7L 2006 - 2010 Commander 3.7L 2006 - 2010
$430.10
$430.99
Unit price
/
Unavailable
Low Stock: Call to Confirm
Tax included
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.7kW |
| Number of Teeth | 10T |
| Pinion Diameter | 33mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 5mm |
| Flange Diameter | 65mm |
| Mount Hole Center to Center | 97mm |
| Mount Hole Diameter | M10 |
| Overall Length | 183mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
