SKU:
70-3521-1
Sold out
Jaylec - Starter For Nissan Ud Fd6 Ne6 24 Volts 11Th Cmf87K Can Use 70-6627
$660.20
$660.99
Unit price
/
Unavailable
Low Stock: Call to Confirm
Tax included
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 24V |
| Kilowatt | 5.0kW |
| Number of Teeth | 11T |
| Pinion Diameter | 40mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 32mm |
| Flange Diameter | 105mm |
| Mount Hole Center to Center | 136 x 111 x 109mm |
| Mount Hole Diameter | 13mm |
| Overall Length | 302mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
