SKU:
70-1093
Sold out
Jaylec - Starter Audi A4,A6, 1998 - 2004 New 12 Volts 9Th Quattro 2.7,2.8,3.0L
$545.80
$545.99
Unit price
/
Unavailable
Low Stock: Call to Confirm
Tax included
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.4kW |
| Number of Teeth | 9T |
| Pinion Diameter | 25mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 27mm |
| Flange Diameter | 82mm |
| Mount Hole Center to Center | 105mm |
| Mount Hole Diameter | M12- 13mm |
| Overall Length | 230mm |
| Oil Sealed | |
| Series | PMGR |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Cross-reference parts
- 078911023D
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
