SKU:
70-0816
Sold out
Jaylec - Starter 24 Volts 4.8Kw Foton Changlin Longking Genuine Unit
$601.70
$601.99
Unit price
/
Unavailable
Low Stock: Call to Confirm
Tax included
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 24V |
| Kilowatt | 6.0kW |
| Number of Teeth | 10T |
| Pinion Diameter | 38mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 22mm |
| Flange Diameter | 89mm |
| Mount Hole Center to Center | 127 x 90 x 90mm |
| Mount Hole Diameter | 11mm |
| Overall Length | 250mm |
| Oil Sealed | |
| Series | M93R |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
