SKU:
70-6672
Sold out
Jaylec - Starter 24 Volts 11Th Rosa Bus 4M50 4M50T Rosa Be644 1997 - 2004 Fe50 4M51
$612.10
$612.99
Unit price
/
Unavailable
Low Stock: Call to Confirm
Tax included
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 24V |
| Kilowatt | 5.0kW |
| Number of Teeth | 11T |
| Pinion Diameter | 41mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 17mm |
| Flange Diameter | 66mm |
| Mount Hole Center to Center | 108 x 74 x 61mm |
| Mount Hole Diameter | M12- 13mm |
| Overall Length | 257mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
