SKU:
70-8890M
Sold out
Jaylec - Starter 12 Volts Suits Denso 2.5Kw Right Hand Battery Stud
$395.00
Unit price
/
Unavailable
Low Stock: Call to Confirm
Tax included
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 2.5kW |
| Number of Teeth | 11T |
| Pinion Diameter | 40mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | N/A |
| Flange Diameter | N/A |
| Mount Hole Center to Center | N/A |
| Mount Hole Diameter | N/A |
| Overall Length | |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | N/A |
| Weight (Kg) | 8.0kg |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
