SKU:
70-6298
Sold out
Jaylec - Starter 12 Volts Mit Mirage A0 1.0L 1.2L Auto 3A90 3A92 -12
$342.80
$342.99
Unit price
/
Unavailable
Low Stock: Call to Confirm
Tax included
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.0kW |
| Number of Teeth | 8T |
| Pinion Diameter | 24mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 9mm |
| Flange Diameter | 78mm |
| Mount Hole Center to Center | 109mm |
| Mount Hole Diameter | 10mm |
| Overall Length | 180mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) | 3.5kg |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
