SKU:
70-2850
Sold out
Jaylec - Starter 12 Volts 9Th Honda Accord 2008 - On 2.4L K24 Sm730-02
$504.20
$504.99
Unit price
/
Unavailable
Low Stock: Call to Confirm
Tax included
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.8kW |
| Number of Teeth | 9T |
| Pinion Diameter | 29mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 33mm |
| Flange Diameter | 75mm |
| Mount Hole Center to Center | 116mm |
| Mount Hole Diameter | 10mm- 13mm |
| Overall Length | 210mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
