SKU:
70-3525-1
Sold out
Jaylec - Starter 12 Volts 9Th For Nissan Td27 Qd23 Navara 2.8Kw
$426.30
$426.99
Unit price
/
Unavailable
Low Stock: Call to Confirm
Tax included
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 2.8kW |
| Number of Teeth | 9T |
| Pinion Diameter | 35mm |
| Rotation | CW |
| Pinion at Rest | 11mm |
| Flange Diameter | 95mm |
| Mount Hole Center to Center | 120mm |
| Mount Hole Diameter | 11mm |
| Overall Length | 228mm |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Cross-reference parts
- 2330080G00 ,
- 233003T700 ,
- 233002T700 ,
- 233006K200 ,
- 2330010T01 ,
- 2330045N51 ,
- 2330080G00RE ,
- 233001W400 ,
- 233006T001 ,
- 233006T001RE ,
- 233007F400 ,
- 233006T000 ,
- 2330080G01 ,
- 2330080G01RE
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
