SKU:
438173
Sold out
Jaylec - Starter 12 Volts 1.1Kw 10T Ccw Audi A3, Golf V Iv D6Gs13
$567.50
$567.99
Unit price
/
Unavailable
Low Stock: Call to Confirm
Tax included
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Description
Description
| Specifications | |
| Voltage | 12V |
| Kilowatt | 1.1kW |
| Number of Teeth | 10T |
| Pinion Diameter | 28mm |
| Rotation | CCW |
| Pinion at Rest | 52mm |
| Flange Diameter | 76mm |
| Mount Hole Center to Center | 110mm |
| Mount Hole Diameter | 12mm |
| Overall Length | |
| Oil Sealed | |
| Series | |
| Ground | NEGATIVE |
| Housing Index | FIXED |
| Weight (Kg) |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
